MG

MG

W rozegranych 31 stycznia w hali Tuchowskiego MOSiRu zawodach wzięło udział siedem drużyn z powiatu tarnowskiego. Reprezentacja LO w pierwszym meczu spotkała się z sąsiadami z CKZiU. Nasi chłopcy zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę zwyciężając po zaciętym meczu jedną bramką.

Następne dwa mecze to zdecydowane zwycięstwa nad Ciężkowicami i Ryglicami. Kluczowy dla całego turnieju okazał się mecz z Zakliczynem. Od początku bardzo wyrównany i zacięty. Niestety kontuzja i wymuszona zmiana zdecydowała o porażce w końcówce. Bardzo podobny przebieg miało spotkanie z Gromnikiem, również zacięte od samego początku. Mimo braku podstawowych graczy ulegliśmy dopiero w końcówce. Brawa dla wszystkich zawodników za zaangażowanie, które okupione było litrami potu, siniakami i drobnymi kontuzjami.

Drużyna wystąpiła w składzie:
Kacper Łątka K 
Kacper Sajdak
Jakub Salwa
Karol Knapik
Jakub Torba
Michał Karpiel
Hubert Świderski
Marcel Filus
Bruno Potok
Konrad Sowiżdżał 
Krystian Noga B

Opiekun: mgr Paweł Słowik 

Zobacz  zdjęcia z rozgrywek i wyniki końcowe finału

30 stycznia grupa uczniów klasy 3 b wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez  Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z czynnikami mającymi wpływ na planowanie i rozwój własnej kariery zawodowej, poznanie własnych predyspozycji zawodowych oraz określenie dalszej drogi kształcenia. Opiekę nad młodzieżą sprawowała mgr B. Czosnyka.

środa, 30 styczeń 2019 22:54

Adopcja na odległość

 

Nasza szkoła od dwunastu lat czynnie wspiera dzieło „Adopcja na odległość”. Tę wspaniałą akcję zainicjował nasz ówczesny katecheta ks. dr Piotr Sobczak.  W tym czasie przekazaliśmy na ten cel kwotę 6582,00 zł zapewniając utrzymanie i edukację Alice Niamiru z Kenii. W 2016 roku Alice ukończyła szkołę, znalazła zatrudnienie jako pielęgniarka i tym samym nie wymaga już naszego materialnego wsparcia. Od 2016 roku naszym nowym podopiecznym jest Neville Asamba - sześcioletni chłopiec mieszkający także w Kenii. Chłopiec bardzo potrzebuje naszej pomocy finansowej, gdyż jest sierotą. W ciągu dwóch ostatnich lat przekazaliśmy na jego konto 800,00 zł. Na początku stycznia br. odbyła się kolejna zbiórka pieniędzy. Zebraliśmy i przekazaliśmy do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni kwotę 400,00 zł.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.

 

26 stycznia br. uczniowie naszej szkoły: Jakub Pypeć z klasy 3b i Arkadiusz Chaim z 2b, wzięli udział w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Zmienny blok tematyczny LX edycji olimpiady odbył się pod hasłem: "Polska i jej sąsiedzi. Polityka - Gospodarka - Społeczeństwo - Kultura". Wśród młodych znawców polityki i społeczeństwa z Małopolski, reprezentanci Liceum uzyskali wysokie lokaty. Serdecznie gratulujemy!

niedziela, 13 styczeń 2019 20:23

Studniówka 2019

12 stycznia uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami i rodzicami bawili się na tradycyjnej Studniówce. Zdjęcia z balu zostaną opublikowane w późniejszym terminie, gdy dostarczy nam je fotograf a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku filmików na szkolnym profilu na Facebooku.

piątek, 11 styczeń 2019 19:47

Wyjazd na lodowisko

10 stycznia grupa uczniów LO pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pojechała na lodowisko do Białej Niżnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

niedziela, 27 styczeń 2019 19:42

Filmiki z Dni Kultury

Zapraszamy do obejrzenia filmiku zmontowanego ze scenek "Tanga" Sławomira Mrożka przygotowwanych przez młodzież naszego liceum na Dni Kultury

oraz drugiego filmiku prezentującego ogólnie Dni Kultury 2018 .

7 stycznia w hali tuchowskiego CKZiU odbył się finał powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn. Rozgrywki toczono systemem każdy z każdym. Nasza drużyna obroniła tytuł Mistrza Powiatu i awansowała do zawodów rejonowych. Gratulacje!!

Wyniki: 
Im - LO Tuchów
IIm - CKZiU Tuchów
IIIm - ZSP Ryglice
IVm - ZSZiO Ciężkowice
Vm - ZSOiZ Gromnik

Drużyna wystąpiła w składzie: 
Karwat Karolina
Wąs Anna
Schabowska Kinga
Sosnowska Wiktoria
Hudyka Gabriela
Giemza Małgorzata
Knapik Anna
Mikrut Maja
Jamróz Oliwia
Kloch Alicja
Kalupa Emilia
Jamka Marta

Opiekun: mgr Dorota Kajmowicz

wtorek, 08 styczeń 2019 12:51

II Orszak Trzech Króli

II TUCHOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

Z UDZIAŁEM UCZNIÓW TUCHOWSKIEGO LICEUM

6 stycznia  ulicami Tuchowa przeszedł II Orszak Trzech Króli. Nie zabrakło w nim uczniów naszego Liceum, którzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty. Tym razem wcielili się w postacie z dworu Heroda. Scena została usytuowana przed bramą Ratusza. Trzej Królowie spotkali na swojej drodze nienawistnego Heroda, który próbował zatrzymać wszystkich w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu. Królowały tam bowiem bogactwo i próżność, zaślepiające oczy tam żyjących. W tym roku Orszakowi Trzech Króli towarzyszyło hasło „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązujące do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Opiekę nad uczniami sprawowały: mgr Mirosława Tomasik, mgr Anna Szymańska, mgr Monika Mikos.

Przedstawiamy listę osób najważniejszych czyli odtwórców wszystkich ról w spektaklu. Bardzo im dziękujemy za solidną pracę, cierpliwość oraz godną podziwu wytrwałość na mrozie i w śniegu!!! Gratulujemy – wspaniale reprezentowaliście nasze Liceum.

Herod - Adrian Chajec

Herodiada - Natalia Baran

Dworzanin - Damian Kupiec

Doradca Heroda - Jakub Jabłoński

Diablica -  Natalia Słowik

Strażnik - Kacper Sajdak

Tancerki - Julia Odroniec, Monika Sikorska, Izabela Lipka

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Orszaku Trzech Króli.

 

 

 

sobota, 05 styczeń 2019 00:00

Zakończenie I semestru i wywiadówka

Trochę zamilkliśmy ostatnio - w końcu kiedyś należało zająć się bardziej ocenami i zakończyć I semestr! W poniedziałek 7 stycznia konferencja klasyfikacyjna a w najbliższą środę 9 stycznia o godzinie 16.00 wywiadówka.  
Na jej początku ucznowie zaprezentują scenki z "Tanga" Sławomira Mrożka, które przygotowywali na Dni Kultury. Następnie odbędzie się spotkanie podsumowujące w auli szkolnej oraz spotkania z wychowawcami poszczególnych klas. 
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!
Strona 1 z 53