Dzień św. Patryka

 

16 marca obchodziliśmy, już po raz jedenasty w naszym liceum, Dzień Św. Patryka. Zgodnie z obyczajem ’wearing of the green’ wśród uczniów, ale też i nauczycieli, królował zielony kolor. Uczniowie klas pierwszych oraz klasa 2c wzięli udział w konkursie, gdzie prezentując humorystyczne skecze, popisywali się znajomością języka angielskiego. Oto wyniki konkursu:

I miejsce, 59 pkt.-kl.2c

II miejsce, 50 pkt.-kl.1b

III miejsce, 47 pkt.-kl.1c

IV miejsce, 44 pkt.-kl.1a

Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 

W kolejnym konkursie ”The greenest team” na najlepsze przebranie w stylu irlandzkim, młodzież klas pierwszych i drugich wykazała się dużą kreatywnością i wiedzą na temat kultury i tradycji irlandzkich.

 

W konkursie nagrodzone zostały klasy: 1a,1b i 2a. Nagrody dla najlepszego mówcy otrzymali: Konrad Łącki z kl.2c oraz Piotr Szumiński z kl.1c. Za najlepsze przebranie w charakterze irlandzkiego skrzata Leprechauna nagrodzeni zostali: Patryk Sosnowski z kl.2a oraz Bartłomiej Lachowicz z kl.1b

 

Uwieńczeniem konkursowych zmagań była Zielona Parada, w której nasi uczniowie i nauczyciele pomaszerowali tuchowskimi ulicami. Tradycyjnie młodzież naszego liceum zatańczyła na rynku, w rytm irlandzkiej melodii.

 

Nad przebiegiem obchodów Dnia Św. Patryka czuwały panie anglistki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy wyników! 

2446   images